نوشيدني هاي ورزشي حاوي قندعملكرد دستگاه ايمني بدن ورزشكاران رابهبودمي بخشد

نتايج آخرين مطالعات متخصصان طب ورزشي حاكي از آن است كه استفاده از نوشيدني هاي ورزشي حاوي قند در ورزشهاي طولاني مدت و طاقت فرسا عملكرد دستگاه ايمني بدن ورزشكاران را بهبود مي بخشد پيش از اين نتايج مطالعات مختلف بيانگر آن بوده است كه ورزشهاي شديد و طاقت فرسا مانند دوي ماراتن با تضعيف عملكرد دستگاه ايمني بدن ورزشكاران م,م آنها را مستعد ابتلا به بيماريهاي مختلف ميكند نتايج بررسي هاي اخير پژوهشگران يك مركزدانشگاهی در امريكا حاكيست كه مصرف نوشابه هاي ورزشي حاوي 6 تا 8 درصد قند باعث بهبود عملكرد دستگاه ايمني بدن در ورزشكاراني ميشود كه براي مدت بيش از نود دقيقه به شدت ورزش ميكنند به گفته اين محققان به رغم تصور برخي افراد مصرف مكملهاي ويتاميني تاثيري در تقويت دستگاه ايمني اين ورزشكاران ندارد .

استفاده از پيپ يا حتي كشيدن سيگاربرگ براي سلامت افراد خطرناك است

نتايج آخرين بررسي هاي دانشمندان حاكي از ان است كه به رغم باور برخي از افراد استفاده از پيپ يا حتي كشيدن سيگار برگ نيز به اندازه مصرف سيگار معمولي براي سلامت افراد خطرناك است نتايج مطالعات اخير پژوهشگران يك مركز دانشگاهي در انگلستان در باره 7100 مرد ميانسال كه از پيپ يا سيگاربرگ استفاده ميكردند بيانگر آن است كه احتمال ابتلا به بيماريهاي قلبي ـ عروقي , سكته هاي مغزي و انواع سرطانها در اين افراد نيز مانند افراد سيگاري بسيار بيش از اين احتمال در ساير افراد است برپايه نتايج اين پژوهش كه در تازه ترين شماره نشريه بين المللي اپيدميولوژي منتشر شده است احتمال بروز انواع بيماريها در اين افراد همانند افرادي است كه روزانه بيش از 19 عدد سيگار ميكشند.

كاهش وزن عامل اصلي در كنترل فشار خون است

كاهش وزن يك عامل اصلي در كنترل فشار خون است پژوهشگران يك مركز دانشگاهي در هلند به تازگي تاثير كاهش وزن را در كنترل فشار خون 4874 فرد بررسي كردند نتايج اين بررسي كه در تازه ترين شماره نشريه پزشكي فشارخون منتشر شده است بيانگر آن است كه كاهش وزن تاثير قابل توجهي در كنترل فشار خون مبتلايان به بيماري پرفشاري خون دارد به گونه اي كه برپايه يافته هاي اين بررسي ميزان فشار خون افرادي كه بيش از 5 كيلوگرم از وزن خود را كم كرده اند حدود 4 ميلي متر جيوه كمتر از فشار خون ساير افراد است نتايج اين بررسي اهميت اصلاح شيوه زندگي را در كنترل فشار خون خاطر نشان ميسازد.

هشدار دانشمندان در خصوص مصرف خودسرانه تركيبات گياهي براي كاهش وزن

دانشمندان در خصوص مصرف خودسرانه تركيبات گياهي و ساير مكملها به منظور كاهش وزن هشدار ميدهند پژوهشگران امريكايي به تازگي اعلام كردند كه مصرف مكملهاي گياهي حاوي تركيب افدرا به منظور كاهش وزن ميتواندبراي سلامت قلب وعروق افراد بسيار خطر ساز باشد نتايج مطالعات اخير پژوهشگران دانشگاه كانكتيكت در باره 155 فرد كه براي كم كردن وزن خود از مكمل هاي گياهي حاوي افدرا استفاده ميكردند حاكي از آن است كه مصرف خودسرانه اينگونه مكملها با افزايش ميزان فشار خون و ايجاد بي نظمي در ضربان قلب افراد ميتواند براي سلامت آنها خطرساز وحتي به مرگ آنهامنجر شود مشروح چگونگي اين پژوهش به تازگي در نشست سالانه انجمن قلب آمريكامنتشر شده است.

رابطه آسم در كودكان و شاخص توده بدني در آنان

نتايج آخرين بررسي هاي دانشمندان حاكي از ان است كه بين شاخص توده بدني كودكان و احتمال ابتلاي آنها به بيماري آسم ارتباط وجود دارد اندازه گيري شاخص توده بدني نوعي روش مطمئن براي محاسبه ميزان تناسب اندام در افراد است نتايج مطالعات اخير پژوهشگران يك مركز دانشگاهي در استراليا درباره شش هزار كودك هفت تا 12 سال بيانگر آن است كه ميزان بروز آلرژيهاي تنفسي و علائمي مانند سرفه و خس خس سينه در كودكان چاق يا كودكاني كه شاخص توده بدني آنها بالاتر از حد طبيعي است بيش از احتمال بروز اين علائم در ساير كودكان است به گفته محققان اين ارتباط به ويژه در كودكان دختر مشهود تر است مشروح اين پژوهش در تازه ترين شماره نشريه توراكس منتشر شده است.

 

 تخمدان پلي کيستيک ( تنبلي تخمدانها )

تخمدان پلي كيستيك

اين بيماري به صورت معمول با قاعدگي کاملاً نامنظم ، نازايي ، پرمويي بدن ، چاقي و بزرگي دو طرفه تخمدان پر از کيست است . حدود ۳٪ افراد در سنين باروري به اين بيماري مبتلا بوده و علت بيماري به طور کامل شناخته نشده است ولي شاخص ترين اختلال مربوط به غدد درون ريز بوده که در آن افزايش هورمون هاي مردانه يا آندروژنها ديده مي شود . 

علائم ، نشانه ها و ارزيابي

نشانه هاي عدم تخمک گذاري

اين حالت با خونريزي هاي نامنظم ( حدود ۱۵٪ بيماران ) ، عدم قاعدگي ( حدود ۵۰٪ بيماران ) و نازايي ( ۷۵٪ بيماران ) تظاهر مي کند .

افزايش آندروژن

افزايش آندروژن هاي تخمدان و غده فوق کليوي باعث بروز پرمويي ، چرب شدن پوست و آکنه به درجات مختلف مي شود . شيوع پرمويي حدود ۹۰-۷۰ درصد موارد بوده و اغلب سرعت پيشرفت و شدت آن کم مي باشد . افزايش آندروژن غالباً به قدري زياد است که موجب عضلاني شدن اندام ، کلفت شدن صدا و ريزش موهاي شقيقه مي شود ، لذا در صورت پيشرفت سريع و شديد علائم فوق بايد به فکر بيماري هاي ديگري مثل بدخيمي و مشکلات غده فوق کليه بود .

چاقي

در حدود ۵۰ -۴۰ درصد مبتلايان به اين بيماري چاق هستند . چاقي خود موجب افزايش هورمون تستوسترون آزاد و نيز توليد دائمي استروژن از آندروژن مي شود .

همچنين ضايعات پررنگ پوستي که قهوه اي ، مايل به سبز و قرينه هستند و در لمس ظريف به صورت مخمل حس مي شوند و بيشتر مناطق گردن ، زيربغل و کشاله ران را گرفتار مي کنند و در حدود ۵۰-۳۰ درصد بيماران مبتلا و در افراد  چاق  ديده مي شود .

تدابير درماني

درمان بيماران مبتلا به بيماري تنبلي تخمدان وابسته به نياز و شکايت بيمار بوده و داراي ۳ جنبه اصلي است که هريک درمان خاص خود را مي طلبد و شامل پرمويي ، آکنه ، عدم تخمک گذاري مزمن و در نتيجه وجود ممتد استروژن و ضخيم شدن لايه دروني رحم ( آندومتر ) است .

در درمان پرموئي بايد نکات زير را مد نظر قرار داد و به بيمار نيز انتقال داده شود :

موهايي در بدن وابسته به آندروژن هستند و اينها به درمان طبي پاسخ ميدهند . اين موها عبارتند از : موهاي صورت ، سينه ، شکم و کشاله ران ، موهاي ساير نقاط بدن نظير اطراف سينه ، بازوها ، پشت و ساق پاها پاسخ مناسبي به درمان طبي نمي دهند .

به غير از قرص ضدبارداري در استفاده از ساير داروها بايد يک روش مطمئن جلوگيري از حاملگي در طول درمان بکار برده شود .

حداقل مدت زمان لازم براي مشاهده اثرات درماني دارو  حدود ۶ ماه است .

در بيش از نيمي از بيماراني که معالجه شده اند ، پس از قطع دارو موها مجدداً رشد مي کنند .

تا حصول نتيجه مطلوب ، بهتر است از روش مکانيکي ( بي رنگ کردن ، تراشيدن و کندن مو ) نيز استفاده شود .

آن گروه از موهايي که مدتهاي مديدي است رشد کرده و داراي ضخامت زيادي هستند ، به درمان طبي پاسخ مناسب نداده و بايد به روش فيزيکي آنها را از بين برد .

در افراد چاق کاهش وزن مي تواند در هر ۳ جنبه درمان کمک کننده باشد .

/ 63 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
m

سلام.من ۲۰ سالمه..۳ ساله ازدواج کردم..اقدامی برای بچه دار شدنم نکردم..از مو های شينه و شکم هم واقعا رنج می برم..گاهی ۴ تا ۶ روز زودتر پريود می شم..می شه راهنمايی کنين منو؟؟؟؟که آيا ممکنه من هم به اين مشکل مبتلا باشم؟؟؟ممنون که زود جواب می دين..

نوشین

سلام من۲۰سال دارم از ۱۷سالگی پی سی او دارم موهای سرم به شدت میریزد وکم پشت شده است پریود نامنظم دارم وگردن وآرنجم نیز تیره رنگ است ولی پر مویی وجوش ندارم آیا دارویی برای این عوارض هست آیا بعد از ازدواج بار دار خواهم شد؟

بهناز

سلام ، من دختري ۲۳ ساله هستم كه ۵ ماه است كه عادت نشدم و مجردهستم و امكان رفتن به دكتر را ندارم و بر روي و دور سينه هم دچار رشد موهاي ضخيم هستم شما چه داروي را توصيه مي كنيد البته قبل از ۵ ماه هم عادات ماهانه من نامنظم بوده و يك ماه بود و يك ماه تا ۲ ماه نمي شدم چه كنم؟ لطفا كمكم كنيد

مونا

سلام- ۲۷سال دارم و ۷سال است ازدواج كرده ام طي سونوگرافي كه تايك ماه پيش انجام ميدادم تخمدانم عاري ازكيست بوده تااينكه يك ماه پيش كه سونوگرافي انجام دادم متوجه شدم كه كيست ۶سانتي متري درتخمدان چپ دارم لطفاراهنمائي كنيدكه آيااين عارضه باقرص جلوگيري برطرف مي گرددواينكه آيابعدازاتمام مصرف اولين بسته قرص پريودخواهم شديانه ؟

زينب

مدتي بود در تخمدان دچار سفت شدگي و درد مي كردم كه پس مراجعه به پزشك عنوان نمود كه دچار عفونت تخمدان هستم و پس از يك ماه بستري هنوز بهبود نيافته ام و بلكه گاهي درد مي گيرد و تخمدان هايم سفت مي شوند و گاهي خون نيز مي آيد و به هر پزشك مراجعه مي كنم تشخيص نمي دهند لطفاًراهنمايي كنيد

مهری

دچار تنبلي تخمدان با پرولاكتين بالا هستم تحت درمان و ۱ بار اي يو اي شدم نتيجه نداد داروي گياهي براي تقويت تخمدان چيست ممنون از راهنمايي شما كمكم كنيد

drbehrooz

از سايت علمي پزشكي حاوي مطالب جديد و خواندني پزشكي ديدن فرماييد .

شرکت طب کالای نوژان

سلام همکار عزیز ما یک شرکت تولید و فروش محصولات زیبایی وتجهیزات پزشکی هستیم.من و همکاران پزشک دیگرم تلاشمان اینست که تجهیزاتی را فراهم کنیم که آسودگی خاطر بهتری را برای همکارانمان بهمراه داشته باشد و حداکثر پشتیبانی از محصولاتمان را تضمین کنیم.در ضمن اکثر محصولات غیر مصرفی که نیاز به پشتیبانی دارند از طرف شرکت ما پشتیبانی کامل می شود.منتظر مقدم سبز شما هستیم. شرکت طب کالای نوژان شماره های تماس: 6-02166967712 09196218617 آدرس:تهران خیابان ولی عصر-پایین تر از سه را جمهوری-پلاک1231-ط 1-واحد3 شرکت طب کالای نوژان [گل]

شفا

سلام یه سری هم به سایت ما بزن ...

mahsa

سلام خسته نباشيد من 21 سال دارم و مجرد هستم. داراي موهاي زائد شكم و دور سينه و صورت هستم و خيلي رنج ميكشم هيچ دارويي هم مصرف نميكنم. ميتونه علائم اين بيماري باشه؟ ممنون ميشم 1 راه حل بهم پيشنهاد كنيد مرسي