چگونه از پوست خود در سرماي زمستان محافظت كنيم

متخصصان پوست مي گويند براي محافظت پوست از سرماي زمستان بايد به مرطوب كردن آن اهميت ويژه اي داد . به گزارش خبرگزاري CNN متخصصان معتقدند پوست در ماههاي سرد زمستان نياز به محافظت ويژه دارد و مهمترين كار مرطوب كردن آن است. آنها توصيه مي كنند حداكثر تا سه دقيقه پس از حمام از مواد مرطوب كننده استفاده كنيد تا پوست رطوبت را در خود نگاه دارد و به خشكي و خارش ناشي از سرما دچار نشود . گفتني است پزشكان توصيه مي كنند از شستن دستها با مواد شوينده خودداري و از صابونهاي بدون مواد پاك كننده استفاده كنيد.

خواب مناسب شبانه باعث تقويت دستگاه ايمني بدن افراد ميشود

نتايج آخرين بررسي هاي محققان حاكي از آن است كه خواب مناسب شبانه باعث تقويت دستگاه ايمني بدن افراد ميشود نتايج مطالعات اخير پژوهشگران آلماني در باره شماري از افراد داوطلب كه بر ضد بيماري هپاتيت نوع A واكسينه شده بودند بيانگر آن است كه پاسخ دستگاه ايمني بدن در افرادي كه از خواب شبانه كافي و مناسبي برخوردار بودند به مراتب بهتر از پاسخ دستگاه ايمني بدن در سايرين است به گونه اي كه برپايه يافته هاي اين پژوهش ميزان پادتن هاي تشكيل شده بر عليه ويروس هپاتيت A در افرادي كه خواب شبانه خوب دارند حدود دو برابر بيش از اين ميزان در سايرين است مشروح اين پژوهش در تازه ترين شماره نشريه طب روان تني منتشر شده است.

استرس روند ترميم زخمها را پس از اعمال جراحي كند ميكند

استرس روند ترميم زخمها را پس از اعمال جراحي كند ميكند در تازه ترين شماره نشريه طب روان ـ تني آمده است كه سرعت ترميم زخم در بيماراني كه پيش از عمل جراحي تحت استرس ها يا تنش هاي روحي مكرر قرار گرفته اند در مقايسه با سايرين كاهش مي يابد نتايج بررسي هاي اخير پژوهشگران دانشكده پزشكي آكلند در باره 47 فرد بالغ كه تحت عمل جراحي قرار گرفته بودند بيانگر آن است كه بيماراني كه طي چند هفته قبل از عمل جراحي تحت تاثير استرس قرار گرفته اند پس از عمل جراحي در مقايسه با ساير بيماران داراي روند بهبود آهسته تري هستند و همچنين طول مدت بستري آنها در بيمارستان نيز از سايرين طولاني تر است.

والدين از پوشاندن بيش از حد لباس به تن فرزندانشان خودداري كنند

محققان توصيه ميكنند كه والدين از پوشاندن بيش از حدلباس به تن فرزندانشان و همچنين گرم كردن بيش از حد هواي خانه خودداري كنند نتايج بررسي هاي اخير كارشناسان موسسه مطالعات مربوط به مرگ شيرخواران بيانگر آن است كه حدود 56 درصد والدين نميدانند كه دماي مناسب اتاق فرزندانشان چه ميزان بايد باشد و حدود بيست درصد والدين دماي مناسب اتاق كودكان را بيشتر از حد مطلوب و مناسب آن تصور ميكنند به گفته محققان قرار دادن نوزادان و شيرخواران در محيطهاي بسيار گرم و يا پوشاندن بيش از حد آنها افزون بر تبخير آب بدن كودكان ميتواند آنها را در معرض خطر مرگ ناگهاني قرار دهد. به گفته كارشناسان دماي مناسب اتاق كودكان حدود بيست درجه سانتي گراد است.

مصرف بيش از حد گوشت قرمز خطر ابتلا به سرطان سينه رادر زنان افزايش ميدهد

مصرف بيش از حد رژيمهاي غذايي حاوي چربيهاي اشباع شده و گوشت قرمز خطر ابتلا به سرطان سينه را در زنان افزايش ميدهد پيش از اين نتايج بررسي هاي مختلف بيانگر آن بوده است كه زنان چاق بيش از سايرين در معرض خطر ابتلا بهسرطان سينه قرار دارند مطالعات اخير پژوهشگران مركز سرطان انتاريو در كانادا در باره نتايج 45 بررسي مختلف حاكي از آن است كه رژيم غذايي زنان صرف نظر از وجود چاقي در ابتلاي آنها به سرطان سينه تاثير دارد برپايه يافته هاي اين تحقيق كه مشروح آن در اخرين شماره نشريه سرطان بريتانيا درج شده است مصرف مقادير فراوان چربي و گوشت قرمز در رژيم غذايي روزانه زنان احتمال ابتلابه سرطان سينه رادر آنها به ترتيب حدود 13 و 17 درصد در مقايسه باسايرين افزايش ميدهد.

علت شمار قابل توجهي از موارد مرگ ناگهاني قلبي عوامل ارثي است

علت شمار قابل توجهي از موارد مرگ ناگهاني قلبي عوامل ارثي است نشريه پزشكي لنست در تازه ترين شماره خوداعلام كرد كه حدود يك چهارم موارد مرگ ناگهاني قلبي ناشي از علل ارثي است نتايج مطالعات اخير پژوهشگران بيمارستان دانشگاهي سنت جرج در لندن در باره 37 فرد 4 تا 64 سال كه به مرگ ناگهاني قلبي دچار شده بودند بيانگر آن است كه همه افراد درجه يك خانواده اشخاصي كه به دليل مرگ ناگهاني قلبي فوت كرده اند بايد از نظر ابتلا به بيماريهاي قلبي ـ عروقي به دقت بررسي شوند به گفته محققان اين امر به ويژه در افرادي كه از برخي علائم قلبي مانند تپش قلب و درد قفسه سينه شاكي هستند ضروري است.

ساعات صبح روزهاي زمستاني شايعترين زمان بروز سكته هاي قلبي است

ساعات صبح روزهاي زمستاني شايعترين زمان بروز سكته هاي قلبي است نتايج مطالعات اخير پژوهشگران حاكي از آن است كه گرچه سكته هاي قلبي در هر زمان از روز و در تمام فصول سال رخ ميدهند با اين وجودخطر بروز سكته هاي قلبي در ساعات ابتدايي صبح در روزهاي زمستاني به مراتب بيش از احتمال بروز اين بيماريها در ساير مواقع است نتايج بررسي هاي اخير دانشمندان دانشگاه مينه سوتا بيانگر ان است كه علاوه بر افزايش احتمال بروز سكته هاي قلبي در ساعات صبح روزهاي زمستاني شدت اين حملات نيز در اين مواقع سال حدود 15 تا 22 درصد بيش از شدت اين بيماري در ساير مواقع سال است اين محققان توصيه ميكنندكه افراد مبتلا به بيماري پرفشاري خون يا مشكلات قلبي ـ عروقي در فصول سرد سال بيشتر مراقب سلامت خود باشند.

مبتلايان به بيماريهاي قلبي از پارو كردن برف خودداري كنند

با نزديك شدن فصل سرما و بارش برف , متخصصان قلب آمريكا به تازگي اعلام كردند كه مبتلايان به بيماريهاي قلبي حتي اگر بيماري آنها شديد نيز نباشد بايد از پارو كردن برف منزل خود اجتناب كنند. نتايج مطالعات اخير پژوهشگران يك مركز دانشگاهي در ميشيگان در باره 43 فرد مبتلا به مشكلات زمينه اي قلبي كه به مرگ ناگهاني قلبي دچار شده بودند حاكي از آن است كه 36 نفر از اينبيماران هنگام پارو كردن برف به مرگ ناگهاني قلبي دچار شده اند به گفته اين محققان پارو كردن برف فشار زيادي را به دستگاه قلب وعروق انسان وارد ميكند و افرادي كه داراي مشكلات زمينه اي قلبي هستند نميتوانند اين فشار و بار اضافي را به راحتي تحمل كنند مشروح چگونگي اين پژوهش در تازه ترين شماره نشريه قلب آمريكا منتشر شده است .

آيا می دانيد ...؟

- بهترين سن براي درمان تنبلي چشم زير 5 سالگي است از اين رو اگر كودك 4 تا 6 ساله داريد براي سنجش بينايي او به پايگاههاي سنجش بينايي مراجعه كنيد.

/ 6 نظر / 17 بازدید
zarzar

با سلام بسيار به شمااقای دکتر صادقی من از نوشته های شما خيلی اتفاده کرده ام و به کار بسته ام اميدوارم اين وبلاگ شما سالها ادامه پيدا کند اميدوارم سلامت و برقرار باشيدبا تشکر فراوان ازشما زهرا

قاسم

سلام از وبلاگ شما ۵۷ مطلب را برای خودم يادداشت برداشتم متشکرم.

Araz

salam doctor, ishalla tu zendegit barande bashi, un mosabege ziyad mohem nist

محمد عباسزاده

بزرگسالان جهت درمان تنبلی چشم چه کارهايی را بايد انجام دهند اگر درمان ندارد چه کار کنند که ضعيف تر نشود

مسعود

با سلام و خسته نباشید من چند سال است که دچار بیماری چشميesr هستم .لطفا راجع به ان توضیح داده .و راه مقابله یا جلوگیری ازبیشرفت انرا ذکر فرمایید. با تشکر لطفا اگر سایت فارسی در این مورد وجود دارد معرفی کنید.

Arash

مطالب زيباست . دستتان درد نکنه